Pierwsza „blogo-notka”

PilociWycieczek.pl BLOGW drodze: między pustynią a pustynią, pomiędzy wyjazdami – kilka przemyśleń osobistych… czyli uzupełniająca forma blogowa.

Między pustynią a pustynią, w czasie kilku wreszcie zaplanowanych tygodni w domu pomiędzy Marokiem a Marokiem, przy okazji chwilowej przerwy znalazł się w końcu czas by powiedzieć długo wyczekiwane „C”. Bo krokiem „A” była cała uparta, wynikająca z hobby, pasji i zawodowego zainteresowania nieformalna, wieloletnia aktywność środowiskowa począwszy od pierwszych kroków na forum PILOCI WYCIECZEK w 2005 roku, poprzez założenie bardziej uporządkowanego równoległego i uzupełniającego (działającego na nieco bardziej cywilizowanych zasadach) forum PROJEKT DOBRA TURYSTYKA.

W międzyczasie w ramach Dobrej turystyki były pierwsze doświadczenia z wymianą informacji o ofertach pilotażu i pierwsza baza pilotów rozrastająca się od kilkudziesięciu osób do prawie pół tysiąca pierwszych odbiorców sms-ów z informacjami o ofertach pracy. Ot koleżeńska niekomercjalizowana wymiana, którą zatrzymała skala i brak czasu na dalszy rozwój.

Następnym krokiem było założenie profilu Piloci Wycieczek grono na jeszcze raczkującym w Polsce Facebooku. Dzisiaj w zasięgu grupy PILOCI WYCIECZEK PRACA jest ponad 4 tysiące osób i podmiotów (firmy turystyczne) związanych z lub zainteresowanych tematyką pilotażu.

To wszystko przeplatane kilkudziesięcioma w każdym roku wyjazdami pilockimi i innymi przedsięwzięciami, które w międzyczasie były realizowane z moim mniej lub bardziej skromnym udziałem. Generalnie dużo i intensywnie…

Skoro to wszystko było powiedziane jako „A”, naturalnym było „B” czyli coś więcej: stąd pomysł założenia GRUPY PILOCI WYCIECZEK PRACA i następnie rozpoczęcie ponownej wysyłki sms-ów z ofertami pilotażu. Trzy-cztery lata wcześniej podobna inicjatywa była bardzo pozytywnie odbierana, czego efektem procentującym do dzisiaj było wiele ciekawych kontaktów i zawodowych przygód.

Tym razem – po zmianach technicznych zarówno w internecie, jak i w telefonii komórkowej, wszystko stało się łatwiejsze i bardziej możliwe do realizacji na większą skalę. A liczba pilotów, pracowników turystyki, firm i osób zainteresowanych tematyką pilocką docierających do profilu Piloci Wycieczek-grono na Facebooku każdego roku zwiększała się o więcej niż tysiąc.

W końcu nadszedł więc czas na „C” czyli pozostało wykonać kolejny konkretny krok, którego efekt teraz widzisz i do współpracy przy którym zapraszam. Tworzymy więc branżową pilocką redakcję (to drugie podejście), ale jakoś wszystko wydaje się łatwiejsze i głowa pełna pomysłów i w środku ciągle chęci.

Dziękuję więc wszystkim za dobre słowa, które za każdym razem są dalszą motywacją do rozwoju hobby i pasji do zawodu profesjonalnego podróżnika. Zdaję sobie sprawę, że to wszystko jest niełatwe i sam bym sobie z tym wszystkim na pewno nie poradził – stąd wielkie podziękowania dla tych z Was, którzy wiedzą, że zasłużenie kieruję te słowa do nich!

I ruszamy dalej!  🙂

One response to “Pierwsza „blogo-notka”

  1. Pingback: Witamy! | PilociWycieczek.pl·

Możliwość komentowania jest wyłączona.