Z Basią w Buenos Aires – National Geographic

Buenos Aires: tancerze tango w La Boca

Buenos Aires: tancerze tango w La Boca

Basię Radwańską poznałem w Buenos Aires, gdy jako przewodniczka odkrywała przed nami to miasto Porteños – jak sami siebie nazywają mieszkańcy wielkiej aglomeracji nad La Platą. Jedno z największych w Ameryce południowej, a zarazem tak bardzo europejskie. Teraz Basia zabiera tam czytelników National Geograhpic na spacer:

NATIONAL GEOGRAPHIC: Buenos Aires to antypody Warszawy, prawie na przestrzał globu. Nic dziwnego, ze wszystko jest tutaj postawione na głowie. Śpi się w dzień (bo gorąco), w nocy spotyka z przyjaciółmi (i imprezuje). W ciągu dnia dużo się pije (kawy i yerba mate), w nocy je (choćby najlepsze na świecie steki). Dyskoteki otwierają swe podwoje o trzeciej nad ranem, o siódmej serwuje śniadanie, ale potem od razu idzie się spać. Totalne szaleństwo! Nie pozostaje mi nic innego, niż poddać się rytmowi boskiego Buenos… WIĘCEJ: 48 godzin w Boskim Buenos Aires

To miasto ma swój klimat, epoka minionej świetności przeplata się z nowoczesnością. W artykule Basi nie mogło zabraknąć takich nazw czy miejsc: jak La Boca i El Caminito, Boca Juniors, San Telmo, Puerto Madero, Recoleta, La Plata, Yerba Mate i CafeTortoni gdzie kawę piło nie tylko większość turystów, ale w latach rozkwitu miasta bywała tam cała elita kulturalna Buenos, w tym i Witold Gombrowicz nieznany dużej części ówczesnych, jak i dzisiejszych Argentyńczyków. Przenieś się więc w letni klimat (choć chyba  najprzyjemniej trafić do Argentyny na wiosnę w… listopadzie, gdy u nas kończy się jesień) na południowo-amerykańskie antypody:

Barbara Radwańska: "48 godzin w Boskim Buenos Aires"

National Geographic: „48 godzin w Boskim Buenos Aires”

Autorką polecanego artykułu jest: Barbara Radwańska – podróżnik, filmoznawca, tłumacz języka hiszpańskiego, znawca kultury latynoskiej. Od lat prowadzi wyprawy po Ameryce Południowej, od Wenezueli po Ziemię Ognistą.

___________
Pracujesz jako pilot wycieczek? Piszesz, prowadzisz bloga? Przeczytaj zaproszenie skierowane do Ciebie!