Niebezpieczne miejsca na świecie i podróże do Indii

Najbardziej niebezpieczne kraje na świecie

Najbardziej niebezpieczne kraje na świecie

Artykuł pt. „Najbardziej niebezpieczne kraje dla turystów” został opublikowany wczoraj na portalu „The Atlantic„. Ciekawym dodatkiem jest stworzona przez kanadyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych mapa (aktualna od marca 2013 r.), która zawiera podróżnicze rekomendacje i ostrzeżenia skierowane głównie do kanadyjskich turystów. Zgadzacie się z poniższymi osądami?

– piszą administratorzy fan page’a podróżniczego serwisu Monoloco. Nazwa tego internetowego magazynu komuś nie znana? Nie, to czas to nadrobić! Wystarczy spojrzeć na redakcję – polecam. Tu jeszcze jedna mapa – z linkiem do źródła:

punkty zapalne na mapie swiata

Odsyłam do dyskusji pod wspomnianym postem, a osobom obawiającym się np. podróży do Indii w aspekcie ostatnich tragicznych wydarzeń, polecam ciekawy wpis na blogu „Dziennik Podrózy Happy Women” autorstwa Polki mieszkającej od kilku lat w tym azjatyckim kraju, zatytułowany: Zadano mi dzisiaj pytanie na temat bezpieczeństwa kobiecych wyjazdów do Indii..

Moja odpowiedź była taka:
Witaj, 
Dużo się o tym piszą to fakt. Ale jak to media. To dobry medialnie, świetnie rozpalający emocje temat. Faktem też jest, że turyści z Europy mają trochę “posrane ” w głowach i myślą, że jak jestem z “cywilizacji” to przecież wiem wszystko. Do bólu próbują wszystko ogarnąć sami oceniając sytuację wg własnej skali i świadomości. Tracą zupełnie rozum jeśli idzie o zbijanie ceny za wyjazd i wynajmują naprawdę już zupełnie nie znane hotele w zupełnie beznadziejnych okolicach. To nie tłumaczy ani Indusów z gwałtów tak jak i nie tłumaczy  żadnego facet  z takiego  czynu na całej ziemi !!!!

Ale ja bym też nie poradziła żadnej hindusce, która samotnie wybiera się do Warszawy aby wynajęła sobie na własną rękę najtańszy z możliwych hoteli na Warszawskiej  Pradze i to w trójkącie Bermudzkim…

a dalej robi się tylko ciekawiej:

(…) To raczej ja się często wstydzę  i boję o Polki,  którym jak się powie, że nie wychodzić samej o zmroku i nie uśmiechać się do tej grupy indusów, bo są właśnie zbyt podekscytowani .. to i tak wyślizgną się o 23 w nocy na samotny spacer i poszerzanie znajomości.
(…) Nie obejrzysz się za Afrykaninem w przepasce ze słomy na Marszałkowskiej ? No my tak samo robimy w naszych bluzeczkach na ramiączka i szortach..
Gwałty.. nie słyszałam żeby takie rzeczy się wydarzały w Indiach turystkom podróżującym w grupach i z indyjskim przewodnikiem. Naprawdę sztuką jest wybrać dobry jakościowo, bezpieczny, w dobrej lokalizacji, cenie i obsłudze hotel .. nie tylko w Indiach ale wszędzie indziej.  Naprawdę sztuką jest znać wszystkie niepisane zasady i reguły gry Indii czy innego kraju. Dlatego na całym świecie istnieją biura podróży czy agencje pomagające i biorące odpowiedzialność za swoje usługi.

Polecam cały artykuł – znaleziony na naszej ciekawej liście FACEBOOKowej, na pewno wartej subskrypcji: LISTA PODRÓŻNIKA: wiadomości informacje ludzie wydarzenia:
LISTA PODRÓŻNIKA

One response to “Niebezpieczne miejsca na świecie i podróże do Indii

  1. Indie… byłem tam wielokrotnie, także prywatnie tylko z żoną w 2 osoby i nie mogę powiedzieć aby było niebezpiecznie… po prostu trzeba uważać, jeśli bierzemy TAXI to weźmy z korporacji lub przynajmniej bezpośrednio z pod naszego hotelu gdzie TAXI stoi codziennie rano, jeśli wybieramy się na prywatne zwiedzanie, to nie właźmy za przed chwilą poznanym „lokalesem” w ciemną i podejrzaną uliczkę… wiadomo że jeśli ktoś szuka ekstremalnych przygód to je znajdzie… w Rzymie, Nowym Yorku czy Bangkoku, w środku nocy też nie będę się wałęsał w podejrzanych dzielnicach obwieszony złotem… chyba że ktoś sam szuka kłopotów…

Możliwość komentowania jest wyłączona.