Polski MSZ: problemy w Tunezji… [uwaga na tunezyjskich kochanków]

love

Arab Love VS European Love

W chwili gdy świat koncentruje się na gorącej sytuacji w Egipcie, my na chłodno podchodzimy do problemu z Tunezji podniesionego w raporcie Ministerstwa Spraw Zagranicznych! Z najnowszego Raportu Polskiej Służby Konsularnej (czerwiec 2013) :

Ambasada RP w Tunezji w 2012 r. odnotowała nagminne problemy związane ze znajomościami „plażowymi”, przeradzającymi się dość szybko w małżeństwa. Problemem jest nie tylko prawdziwy cel podróży nowych tunezyjskich małżonków – najczęściej Francja, a nie Polska – lecz także rozpad ponad połowy takich małżeństw po kilkumiesięcznej znajomości, a co za tym idzie ciągnące się latami wnioski żon do polskiego urzędu o pomoc w przeprowadzeniu rozwodu na terenie Tunezji, wnioski o egzekucję alimentów, i najpoważniejszy – opieka nad pochodzącymi z tych związków dziećmi”

Może na pierwszy rzut oka brzmi zabawnie ale… Drogie Panie! Uważajcie na tunezyjskich kochanków!

Może lepiej nad Wisłą!

Na wszelki wypadek, gdyby ostrzeżenie MSZ-tu wpłynęło na decyzję polskich turystek, że bezpieczniej jest rozglądać się za miłością nad Wisłą niż w północnej Afryce, oto podpowiedzi jacy są ci polscy mężczyźni z naszej nie tak gorącej północy (czytaj: ze środkowej Europy) wg już mniej urzędowego „Raportu Ciekawości Redd`s 2012” :

  • nasi panowie to tradycjonaliści, którzy nie akceptują kobiet wygłaszających feministyczne poglądy czy płacących za siebie w restauracji;
  • kobieta powinna być inteligentna, wierna i, co najważniejsze, musi być zainteresowana posiadaniem dzieci;
  • polscy panowie są jednak przewrotni: z jednej strony tęsknią za patriarchatem i tradycyjnym podziałem ról, z drugiej natomiast lubią kobiety z inicjatywą. Aż 77 proc. mężczyzn woli, gdy to kobieta rozpoczyna flirt. Niewiele mniej, bo 3/4 badanych cieszy się, jeśli to kobieta zaprasza na randkę. Z kolei 66 proc. mężczyzn jest zadowolonych, gdy ich partnerka zarabia więcej i zarządza domowym budżetem.

Polski ideał kobiety

Wyniki badania dowodzą, że współcześni polscy mężczyźni są bardzo przywiązani do swoich partnerek – nie akceptują związków na odległość i długiej rozłąki. Wbrew stereotypom mężczyźni nie są jednokomórkowymi samcami myślącymi tylko o seksie. Potrzebują bliskości, zaangażowania i rozmowy.

– komentuje odpowiedzialny  za to badanie dr Tomasz Sobierajski  (przepytano 1000 mężczyzn w wieku 18-40 lat).

Ideał? No prawie…:

Portret kobiety idealnej wyłaniający się z badań może zaskakiwać, bo odstaje od współczesnych czasów i przypomina bardziej sylwetkę dziewiętnastowiecznej panny na wydaniu niż nowoczesnej kobiety XXI wieku, odpowiedzialnej za siebie i żyjącej z mężczyzną w partnerskim związku.  Ideałem Polaków nie jest niezależna, silna, odpowiedzialna, postępowa kobieta. Kobiecy wzór według polskich mężczyzn to ciągle wytwór patriarchatu, za którym widocznie wielu mężczyzn tęskni ?

Z badania (…) okazuje się, że dla mężczyzn ważniejszy jest charakter niż wygląd wybranki. Kobieta idealna powinna przede wszystkim chcieć mieć dzieci. Istotna jest także ilość byłych partnerów – mężczyźni zdecydowanie wolą dziewice lub kobiety, które miały jednego partnera seksualnego. Wygląd zewnętrzny odgrywa drugorzędną rolę – ideałem jest jednak niska blondynka z dużymi piersiami.

– dodaje socjolog w artykule: Jacy naprawdę są mężczyźni i czego oczekują od kobiet.

Dziewice i Polacy

Po tej dawce ostrzeżeń i wniosków, teraz już nienaukowo i nieurzędowo, za to bardziej rozrywkowo – coś z turystycznego życia.

Nadmieniono wyżej w badaniu dziewice. Takowe się pojawiły pewnego razu w międzykulturowym kontakcie moich turystów. Tym razem to polscy panowie (typ: zadbani przystojniacy) mieli okazję poznać w Maroku panie muzułmanki:

– dwóch młodych obrotnych chłopaków już pierwszego dnia zaprzyjaźnia się z dwiema sympatycznymi marokańskimi studentkami. Takie przyjaźnie w Maroku wcale nie są w turystycznych centrach rzadkie. Zazwyczaj jednak relacje wczasowiczów z Marokankami są na koniec komercjalizowane… propozycją konkretnej sumy oczekiwanej przez lokalną dziewczynę, za którą to kwotę pan może skonsumować nową przyjaźń. W tym przypadku było inaczej! Turysta później opowiadał:

‚ale te nasze [poznane] muzułmanki to takie …eeee…. dziewice! Ona mi nawet powiedziała, że jest dziewicą! I że ‚trzyma dla męża’! I jeszcze zapytała: ‚czy lubię dziewice’…

I co ty na to – pytam więc amanta, a on:

‚odpowiedziałem jej, że nie wiem, bo w naszym kraju trudno znaleźć’…

Piotr Kruczek - zobacz kategorię: BLOG 
@LINKEDIN / @FACEBOOK / @TWITTER / @GOLDENLINE / @GOOGLE+