Dla miłośników Warszawy!

Jarosław Zieliński: "Warszawa wielkomiejska. Plac Unii Lubelskiej i okolice" - nowy tom w serii, jak dotąd najgrubszy: 288 stron i grubo ponad 400 ilustracji. Oprócz części historycznej opracowałem cztery trasy do zwiedzania, które obejmują teren od pl. Konstytucji i ul. Koszykowej na północy po pałac Szustra i ul. Narbutta na południu, od skarpy po ul. Wiśniową na zachodzie. Skaner nie jest w stanie oddać urody okładki, która ma kolor jasnobłękitnego metaliku.

Dziś (czwartek 17 października) o 17.00 zapraszam na mój bogato ilustrowany wykład o Bohdanie Pniewskim. „Przystanek Historia”, ul. Marszałkowska 21/25, przy Trasie Łazienkowskiej.
Jarosław Zieliński – varsaviana

Na spotkanie zaprasza varsavianista i historyk Jarosław Zieliński* – autor wielotomowego opracowania „Atlas dawnej architektury ulic i placów Warszawy” (wydawane od 1996), wielu publikacji jak „Latarnie warszawskie. Historia i technika” oraz przewodników historycznych po warszawskich dzielnicach. Autor licznych artykułów dotyczących dziejów i zabytków Warszawy, m.in. na łamach „Stolicy” i „Dziennika„.

W roku 2008 został nagrodzony Nagrodą Literacką m.st. Warszawy za przewodnik po Żoliborzu „Żoliborz. Przewodnik historyczny”.

Przy okazji warto zajrzeć na ciekawy FACEBOOK’owy fan page autora: Jarosław Zieliński – varsaviana

Jarosław Zieliński varsaviana

* za Wikipedia

Piotr Kruczek - zobacz kategorię: BLOG
@LINKEDIN / @FACEBOOK / @TWITTER / @GOLDENLINE / @GOOGLE+