Z cyklu ZAPROSZENIA – Konferencja „Dewocja i kult w państwie krzyżackim”

Zapraszaliśmy już do Krakowa, Warszawy, teraz czas na Malbork. Coś ciekawego dla przewodników i pasjonatów regionu, którzy mogą się 14 listopada tam pojawić. Przy okazji polecam kolejny ciekawy blog autorstwa przewodniczki, pilotki Katarzyny Czaykowskiej!
Malbork

Tutivillus i inni

No, dawno nic się nie działo w Wiadomym Zamku, ale wreszcie doczekałam się. Jest! A raczej – odbędzie się: Konferencja „Dewocja i kult w państwie krzyżackim”.

Wklejam żywcem ze strony zamkowej (jeśli ktoś woli poczytać oryginał 😉 ).

Szczególnie polecam referat młodej i bardzo zdolnej Alicji Grabowskiej-Lysenko z Instytutu Zabytkoznawstwa i Konserwatorstwa UMK w Toruniu. Alicjo – gratuluję!

14.11.2013 r. Muzeum Zamkowe w Malborku Ośrodek Konferencyjny KARWAN

Zapraszamy Państwa do udziału w konferencji naukowej Dewocja i kult w Państwie Krzyżackim, która odbędzie się dnia 14 listopada br. w ośrodku konferencyjnym Muzeum Zamkowego w Malborku „Karwan”. W kwietniu 2013 r. została otwarta wystawa sztuki średniowiecznej Święci Orędownicy. Rzeźba gotycka na zamku w Malborku. Ekspozycja ta stanowi nie tylko prezentację zbiorów muzeum, ale przede wszystkim jest opowieścią o pobożności wieków średnich postrzeganej z perspektywy sztuki tej epoki. Podjęcie tego tematu na wystawie osadzonej w murach krzyżackiego zamku, skłoniło pracowników Muzeum do ponownego przyjrzenia…

View original post 297 słów więcej