Baza pilotów wycieczek i przewodników – dlaczego warto się pokazać i na co zwracać uwagę!

Sylwetki zawodowe pilotów wycieczek i przewodników

Sylwetki zawodowe pilotów wycieczek i przewodników

Marketing własny na rynku pilotów i przewodników ma znaczenie! Nasza obecność i odpowiedni wizerunek w internecie to konieczność. Dlatego każda baza danych pilotów i przewodników (ZOBACZ DZIAŁ: PILOCI i PRZEWODNICY)  to jakaś okazja by się na rynku pokazać. Przede wszystkim jednak warto pamiętać, że celem umieszczenia gdzieś własnej prezentacji jest umożliwienie nawiązania kontaktu z nami. Co ciekawe, pojawiają się serwisy internetowe bez miejsca na takie dane (formularz kontaktowy nie spełnia właściwej roli)!

Co jest potrzebne

Wiadomo: fotografia, przy niej ciekawy i realny opis własnych doświadczeń. No i – podstawa – kontakt do nas: najlepiej nie tylko e-mail, ale i telefon.

Najpierw zdjęcie – jeśli jednak nie masz przyciągającej oko fotografii, na której najlepiej by Cię było dobrze widać, to poszukujący specjalisty pracownik biura podróży z mniejszym prawdopodobieństwem zechce w ogóle przeczytać co o osobie piszesz!

Opis doświadczeń jest na drugim miejscu, bo najpierw nas widzą, a potem „nas piszą”. I ostatecznie „do nas piszą” czy raczej dzwonią.

Tak, dzwonią, bo wg moich własnych doświadczeń, jeśli już ktoś od organizatora przegląda profile pilotów i przewodników, to rzadziej pisze, a częściej dzwoni (przynajmniej do mnie – od wielu lat odbieram więcej zapytań telefonicznie niż e-mailowo… i krótka piłka: jest pan wolny? jest pan zainteresowany? załatwione).

Sam zresztą, gdy na jakimś wyjeździe poszukiwałem przewodnika i nie widziałem numeru telefonu, od razu zakładałem: liczy się czas, a tu muszę czekać nie wiadomo jak długo na odpowiedź na wysłaną wiadomość, co do której nie mam nawet pewności, że będzie przeczytana. Dlatego pamiętaj – dbaj by Twój numer telefonu był widoczny tak samo jak e-mail.

Jak nas szukają

Dzisiaj nadal jak dawniej część organizatorów szuka pilotów telefonicznie, w sprawdzonym kręgu swoich współpracowników. W zawodzie jest jednak większa rotacja, eksperci są w sezonie zasypani zleceniami, zasięg szybko się wyczerpuje i zostaje internet. Także w efekcie naszej usługi łączącej organizatorów z pilotami i przewodnikami, gdy w odpowiedzi na ogłoszenie do biura podróży trafia kilku lub kilkunastu dobrych fachowców – w internecie zatrudniający dowiadują się więcej niż z CV i z rozmowy.

Czasem w wynikach, które kierują z wyszukiwarek na stronę PilociWycieczek.pl, widzę w statystykach np. z Google frazy zapytań:

pilot wycieczek + nazwa kraju / miasta / kierunku

albo, co potwierdza moje wcześniejsze zdania:

pilot wycieczek + …konkretne IMIĘ i NAZWISKO

„Googlowanie” kandydatów na pracowników staje się normą. I właśnie na to mamy odpowiedź!

Pozycjonowanie nazwiska w wyszukiwarkach

Pozycjonowanie to klucz – w tym możesz liczyć np. na nas. Chodzi o czytelne dla wyszukiwarek internetowych skojarzenie frazy: PILOT WYCIECZEK + Twoje IMIĘ NAZWISKO ( + np. NAZWA KRAJU). Na PilociWycieczek.pl właśnie to robimy dla wszystkich zainteresowanych – bezpłatnie, bez żadnych zobowiązań, nie trzeba nawet korzystać z naszego kanału komunikacji SMS PilociWycieczek.pl (choć jeśli jesteś na liście odbiorców naszych informacji korzystasz także z dodatkowej możliwości szerszej promocji Twojej strony i Twoich doświadczeń!).

Wystarczy więc tylko przygotować swoją wizytówkę w serwisie about.me (o tym jak to zrobić pisaliśmy już wcześniej – zobacz nasze porady) i możesz liczyć, że dzięki naszej stronie osiągniesz dokładnie to co jest potrzebne. Przygotowaną prezentację zamieszczamy w dziale PILOCI i PRZEWODNICY i… dalej – po pewnym czasie (tydzień, miesiąc lub dłużej) – wyniki w Google są świetne! Poniżej cyfra przy wyniku oddaje przybliżony efekt wyszukiwań na dzień publikacji tego artykułu – wyniki nie zawsze są stałe, kliknij więc na link „wynik” przy danym nazwisku by zobaczyć jak to wygląda w momencie, w którym to czytasz (przykładowe osoby prezentowane w naszej galerii):

1 wynik w Google: wizytówka – Aina Ambroszkiewicz pilot wycieczek
1 wynik w Google: wizytówka – Aleksander Adamczyk pilot wycieczek
1 wynik w Google: wizytówka – Anna Kozakiewicz przewodnik po Trójmieście
1 wynik w Google: wizytówka – Agnieszka Biesiadecka pilot wycieczek
1 wynik w Google: wizytówka – Dominika Cichy pilot wycieczek
1 wynik w Google: wizytówka – Dorota Ciesielska pilot wycieczek
1 wynik w Google: wizytówka – Ewa Pietkiewicz-Kamińska pilot wycieczek
5 wynik w Google: wizytówka – Ewa Bratosiewicz przewodnik po Warszawie
4 wynik w Google: wizytówka – Ilona Sobik pilot wycieczek
1 wynik w Google: wizytówka – Joanna Czechowska pilot wycieczek i przewodnik po Warszawie
1 wynik w Google: wizytówka – Kamila Lechowska pilot wycieczek
2 wynik w Google: wizytówka – Małgorzata Andrzejewska przewodnik po Gdańsku
2 wynik w Google: wizytówka – Mario Jackowski pilot wycieczek
1 wynik w Google: wizytówka – Paulina Sprynca pilot wycieczek
3 wynik w Google: wizytówka – Sabina Chyla przewodnik po Warszawie
1 wynik w Google: wizytówka – Wojciech Chomka pilot wycieczek i przewodnik po Gdańsku

To tylko kilkanaście losowo dobranych osób z prawie setki specjalistów już korzystających m.in. z automatycznego pozycjonowania na http://www.PilociWycieczek.pl (jest to możliwość bezpłatna i dostępna dla wszystkich zainteresowanych, wystarczy tylko mieć gotową własną prezentację i dać nam znać, by znalazła się ona także u nas). To zdecydowanie ułatwia potencjalnym pracodawcom odnalezienie konkretnego pilota lub przewodnika. Mnie samemu na przestrzeni ostatnich lat dobra pozycja w wynikach wyszukiwania w połączeniu z prostym w przygotowaniu profilem zawodowym przyniosła niejedno zlecenie i otworzyła niejedną trasę :). Czego i życzę wszystkim zainteresowanym! Gotowe prezentacje z http://www.about.me zgłaszajcie do dołączenia do naszej galerii.

Piotr Kruczek - zobacz o czym więcej piszę: BLOG
@LINKEDIN / @FACEBOOK / @TWITTER / @GOLDENLINE / @GOOGLE+

3 responses to “Baza pilotów wycieczek i przewodników – dlaczego warto się pokazać i na co zwracać uwagę!

  1. Pingback: PILOCI i PRZEWODNICY WYCIECZEK – prezentujemy sylwetki zawodowe (3) | PilociWycieczek.pl·

  2. Pingback: Piloci i przewodnicy (1) – prezentujemy sylwetki zawodowe | PilociWycieczek.pl·

  3. Pingback: PILOCI i PRZEWODNICY WYCIECZEK – prezentujemy sylwetki zawodowe (2) | PilociWycieczek.pl·

Możliwość komentowania jest wyłączona.